Aktuality

Závody mládeže

Tradičně se o parádní zahájení Hornické desítky postarají závody mládeže. Už v 9 hodin vyrazí jako první nejmenší děti s rodiči na svůj nesoutěžní běh a po nich budou běhat všichni ostatní. Přihlašování bude probíhat ve velkém sále a končí vždy 15 minut před startem dané kategorie. Všichni obdrží u prezence startovní kartu, se kterou poběží a odevzdají ji po doběhu. Předem přihlášení obdrží navíc startovní číslo se svým jménem. Před startem obdrží všichni na nohu čip, se kterým běží a po doběhu jim bude odebrán. Čip se bude vydávat v označeném stanu u startu. Po doběhu obdrží všichni závodníci pamětní medaili a tašku s občerstvením. Ročníky 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017 se budou vyhlašovat venku v 10.20 hodin a proběhne losování první tomboly s perfektními cenami. Od 11 hodin začnou závodit ročníky 2012 a starší. Také zde na všechny běžce čeká po doběhu pamětní medaile a taška s občerstvením. Vyhlášení těchto kategorií proběhne od 13 hodin ve velkém sále. A opět nebude chybět tombola se super cenami, tou hlavní je iPhone11. Takže pokud ještě váháte, dorazte se proběhnout a třeba i vyhrát některou ze super cen! 

Běh pro zdraví

V rámci Hornické desítky bude opět připraven nesoutěžní Běh pro zdraví s RBP, zdravotní pojišťovnou. Přihlašování bude probíhat až v den závodu ve velkém sále do 12.30 hodin a start závodu je ve 12.40 hodin. Běžet, klusat či jít mohou všichni zájemci ve věku od 1 do 100 let. Každý účastník vyplní startovní kartu, se kterou poběží a po doběhu odevzdá. Běží se okruh dlouhý cca 1000 m. Startovné je ve výši 100 Kč a prvních 750 přihlášených obdrží tričko závodu a všichni po doběhu v tašce občerstvení a pozornosti od RBP. Všichni budou zařazeni do tomboly s krásnými cenami, hlavní cena je zájezd dle vlastního výběru v hodnotě 10.000 Kč. Tak se přijďte proběhnout, případně vyhrát některou s krásných cen.

Závod na 10 km

Ve 14.30 vyrazí několik stovek běžců na trať 10 km a poprvé na trať oficiálně certifikovanou. Prezence bude probíhat ve velkém sále Národního domu. Předem přihlášení závodníci obdrží startovní číslo se svým jménem, ale možnost přihlášení bude i na místě. Všichni závodníci obdrží rovněž funkční tričko, tašku s pozornostmi od sponzorů a po doběhu pamětní medaili. Připraveno bude občerstvení - čaj, voda, koláčky, banány, pomeranče, kiwi, jablka, oplatky, čokoláda, sušené ovoce. Od 15.30 hodin proběhne ve velkém sále vyhlášení a ocenění nejlepších a losování tomboly se super cenami. Hlavní cenou je zájezd dle vlastního výběru v hodnotě 15.000 Kč.  

Závod mílařů

Ve 14 hodin bude odstartován závod mílařů. Čeká na ně jeden okruh 3320 m a přihlašování bude probíhat v malém sále do 13.40 hodin. Předem přihlášení závodníci obdrží startovní číslo se svým jménem, ve kterém je umístěn čip. Je možno se přihlásit i na místě, ovšem tam již budou startovní čísla bez jména. Všichni závodníci obdrží rovněž funkční tričko a tašku s pozornostmi od sponzorů. Po doběhu obdrží všichni účastníci originální pamětní medaili a je pro ně připraveno bohaté občerstvení - čaj, voda, koláčky, banány, pomeranče, kiwi, jablka, oplatky, čokoláda, sušené ovoce. V 15.30 hodin proběhne ve velkém sále vyhlášení vítězů a losování tomboly o hodnotné ceny.

Již v sobotu na start !!

V sobotu 5.listopadu proběhne jubilejní 35.ročník Hornické desítky. Předběžné přihlášky byly ukončeny a tuto možnost využilo více než 600 běžců na tratě 10 km a 3,3 km. Všichni předem přihlášení, kteří uhradili včas startovné, mají zajištěnou nejen účast na parádním závodě, ale také tričko, pamětní medaili, startovní číslo se jménem a také levnější startovné. Připraveno perfektní zajištění a super ceny v tombolách. Níže naleznete konečný seznam včas registrovaných běžců na tyto závody. Předběžné přihlášky využilo také více než 400 dětí k závodům mládeže. Pro ně je zajištěno startovní číslo se jménem. 

Bude možnost přihlášení i na místě, připravenou máme více než stovku čísel a u Závodů mládeže a Běhu pro zdraví není žádné omezení :-).  

NĚCO PRO DĚTI !

Na Hornické desítce budou připraveny atrakce od FAMILY PARKU SKALKA. Na děti čeká malování na obličej a další aktivity :-) A v tombole mohou vyhrát jako jednu z mnoha cen rodinný poukaz do areálu SKALKA !! Co Vás tam čeká můžete omrknout na webu - https://www.skalkaostrava.cz/

PROPOZICE

V propozicích se dozvíte veškeré potřebné informace. Připomínáme, že přihlášky k závodu na 10 km, k závodu mílařů jsou na přiloženém formuláři. K běhu pro zdraví budou přihlášky až v den závodu na místě. Mládež se hlásí rovněž na místě, ovšem kdo chce startovní číslo se svým jménem, musí se nahlásit na email (nikoli na formuláři). 


Hornická desítka má certifikovanou trať

Od roku 2020 má Hornická desítka oficiální certifikát o změření tratě od Českého atletického svazu. 

Délka tratě 10.00 km !