Aktuality

Závod na 10 km 2023

Ve 14.30 vyrazí několik stovek běžců na certifikovanou trať 10 km. Prezence bude probíhat v 1. patře Národního domu od 11.00 hodin. Předem přihlášení závodníci obdrží startovní číslo se svým jménem, ale možnost přihlášení bude i na místě. Všichni závodníci obdrží rovněž funkční tričko, tašku s pozornostmi od sponzorů a po doběhu pamětní medaili. Připraveno bude občerstvení - čaj, voda, koláčky, banány, pomeranče, kiwi, jablka, oplatky, čokoláda, sušené ovoce. Od 15.30 hodin proběhne ve velkém sále vyhlášení a ocenění nejlepších a losování tomboly se super cenami.   

Závod mílařů 2023

Ve 14 hodin bude odstartován závod mílařů. Čeká na ně jeden okruh 3320 m a přihlašování bude probíhat v 1.patře Národního domu od 11.00 hodin do 13.45 hodin. Předem přihlášení závodníci obdrží startovní číslo se svým jménem, ve kterém je umístěn čip. Je možno se přihlásit i na místě, ovšem tam již budou startovní čísla bez jména. Všichni závodníci obdrží rovněž funkční tričko a tašku s pozornostmi od sponzorů. Po doběhu obdrží všichni účastníci originální pamětní medaili a je pro ně připraveno bohaté občerstvení - čaj, voda, koláčky, banány, pomeranče, kiwi, jablka, oplatky, čokoláda, sušené ovoce. V 15.30 hodin proběhne ve velkém sále vyhlášení vítězů a losování tomboly o hodnotné ceny.

Závody mládeže 2023

Tradičně se o parádní zahájení Hornické desítky postarají závody mládeže. V 9.30 hodin vyrazí jako první nejmenší děti s rodiči na svůj nesoutěžní běh a po nich budou běhat všichni ostatní. Přihlašování bude probíhat ve velkém sále a končí vždy 15 minut před startem dané kategorie. Všichni obdrží u prezence startovní kartu, se kterou poběží a odevzdají ji po doběhu. Předem přihlášení obdrží navíc startovní číslo se svým jménem. Před startem obdrží všichni na nohu čip, se kterým běží a po doběhu jim bude odebrán. Čip se bude vydávat v označeném stanu u startu. Po doběhu obdrží všichni závodníci pamětní medaili a tašku s občerstvením. Ročníky 2014, 2015, 2016, 2017 a 2018 se budou vyhlašovat venku v 10.30 hodin a proběhne losování první tomboly s perfektními cenami. Od 11 hodin začnou závodit ročníky 2013 a starší. Také zde na všechny běžce čeká po doběhu pamětní medaile a taška s občerstvením. Vyhlášení těchto kategorií proběhne od 13 hodin ve velkém sále. A opět nebude chybět tombola se super cenami!! Takže pokud ještě váháte, dorazte se proběhnout a třeba i vyhrát některou ze super cen! 

Běh pro zdraví 2023

V rámci Hornické desítky bude opět připraven nesoutěžní Běh pro zdraví s RBP, zdravotní pojišťovnou. Přihlašování bude probíhat až v den závodu v malém sále do 12.30 hodin a start závodu je ve 12.40 hodin. Běžet, klusat či jít mohou všichni zájemci ve věku od 1 do 100 let. Každý účastník vyplní startovní kartu, se kterou poběží a po doběhu odevzdá. Běží se okruh dlouhý cca 1000 m. Startovné je ve výši 100 Kč a prvních 700 přihlášených obdrží tričko závodu a všichni po doběhu v tašce občerstvení a pozornosti od RBP. Všichni budou zařazeni do tomboly se super cenami. Tak se přijďte proběhnout, případně vyhrát některou s krásných cen.

NĚCO PRO DĚTI !

Na Hornické desítce budou opět připraveny atrakce od FAMILY PARKU SKALKA. Na děti čeká malování na obličej a další aktivity :-) A v tombole mohou vyhrát jako jednu z mnoha cen rodinný poukaz do areálu SKALKA !! Co Vás tam čeká můžete omrknout na webu - https://www.skalkaostrava.cz/

PROPOZICE

Propozice se připravují.  


Hornická desítka má certifikovanou trať

Od roku 2020 má Hornická desítka oficiální certifikát o změření tratě od Českého atletického svazu. 

Délka tratě 10.00 km !